kolejny urlop przed nami

Czas wyjechać na odpoczynek.U nas działa to według tego samego schematu.Góry i jezioro.Nie mniej jednak wrażenia z wyjazdów bywają różne.Co będzie, opiszę po przyjeździe.Na razie kilka zdań posumowania minionego okresu.Ponieważ mój świat kręci się głównie wokół moich wnucząt, nic więc dziwnego , że o nich najczęściej piszę.

Pod koniec ubiegłego roku podbijaliśmy stawkę, co dostanie Bartek za zajęcie godnego miejsca w zawodach matematycznych i jaka nagroda czeka za świadectwo z paskiem. Zawody zakończyły się zajęciem drugiego miejsca w mieście. Obiecaną  kasę wypłacaliśmy.Świadectwo z paskiem według nas nie wchodziło w grę, bo dobry z muzyki i dobry z wf ( nie umie się pokazać, nieśmiały, najchętniej stałby na boku), a przecież od pierwszej klasy szkoły podstawowej jeździ na nartach, rodzice przez dwa lata prowadzali na tekłondo  (jak to zapisać?) i jeszcze gdzieś na piłkę nożną.Niestety w szkole nie był dostrzegalny.

W takiej sytuacji mama i tata za czerwień na świadectwie proponowali x-boksa. Nie wiem jak to się pisze.Wiem ile kosztuje.Z grami 1400zł. Bartek czerwony pasek dostał.Były też szóstki, a najważniejsza z matematyki.Pierwsza reakcja rodziców, to dochodzenie, kto wyskoczył z tak drogą nagrodą.Nie było wyjścia.Obiecali, kupowali.My( dziadkowie) też obiecaną dole wypłaciliśmy.

W tym roku Bartek wytypowany ze szkoły na zawody matematyczne.Nikt nic się nie odzywał, niczego nie obiecał.Dyplom wicemistrza przytargał do domu.O nagrodę się upomniał.Dostaniesz jak będzie świadectwo z czerwonym paskiem – skomentowałam.Nie było wyjścia.Obiecałam, wypłaciłam. Wf już jest bardzo dobry, a i muzyka też wyżej oceniona.Nareszcie pokonał słabości i na lekcji grę na gitarze zaprezentował.Przez rok uczęszcza na lekcje i nawet to lubi i łapie. Ale  kasę  umie robić.

Do miłego spotkania po urlopie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>